Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 12:19 Bu haber 6882 kez okundu
 
Ahmet Tufan, " Her şey 01 Şubat 1966’da başladı.Hala devam ediyor, edecek…"
Yazdığı şiirleri ‘Torosların mecnunu’ şiir kitabı’nda birleştiren Ozan Ahmet Tufan kitabını şiir sevenlerin beğenisine sundu.
Kültür-Sanat Haberi
Ahmet Tufan,

Yıllardır farklı farklı kâğıtlara ya da defterlere gönlümden geçenleri yazdığını belirten Ahmet Tufan “Siz güzel dostlarla bu yazdığım şiirlerimi paylaşmalıyım diyerek sayfaları topladım. Yüzlerce yazdığım şiirlerin içinden bazılarını seçtim. Ve bu kitabı hazırladım ve sizlerin beğenisine sundum.

 

Şiirlerimi yazarken hep; yeni bir başlangıç, yeni bir içtenlik, yeni bir heyecan, yeni bir özlem belirdi. Yine yazdım,yine yazdım.

 

Büyük gayret ve ustalıkla yazılan metinlerin bile doğru ve eksiksiz anlaşılmasında sıkıntılar olabiliyorsa, ben aciz kardeşinizin de şiirlerinin anlaşılmasında sıkıntılar olabilir.

 

Göstermiş olduğum bütün dikkat ve titizliğe rağmen, çalışmamda elbette hatalarım ve noksanlarım olmuştur. Bu kardeşinizin kusur ve hatalarını mazur göreceğinizi umuyorum.

 

Gönül dostlarım için yazdığım bu kitabımda; benimle birlikte acılarımı, hüzünlerimi paylaşan, benim elim ayağım, gören gözüm, işiten kulağım olan sevgili eşime de teşekkür ediyorum.

 

Her şey 01 Şubat 1966’da başladı. Hala devam ediyor, edecek…

 

Gayret bizden, başarı alemlerinRabbi Allah’tandır.” şeklinde konuştu.

 

Biyografi

 

01.05.1953 yılında Konya’nın Hadim ilçesinin Gerez köyünde doğdu.Babasının adı Mustafa, annesini adı Halise’dir. İlkokulu Gerez köyünde tamamladı. Çocukluk,gençlik yıllarından itibaren gurbete çıkan Ozan Ahmet Tufan, genç bir vatan sevdalısı olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgili birçok şiir yazdı. 1966 – 1978 yıllarında çok sevdiği ülkesi Türkiye’yi karış karış gezdi. 1979 yılında yurt dışına giderek Fransa’ya yerleşti. 43 ülke gezdi.Yurt dışında ülkesinin güzelliklerini tanıttı. İş makineleri ve diğer taşıtları kullanırken aynı zamanda bu makineleri kullanacak yetenekli kişiler yetiştirdi.Kon TV Avrupa sorumlusu olan Ozan Ahmet Tufan, Avrupa Engelliler Derneğinde gönüllü olarak çalışır.Çok sevdiği ülkesine her dönüşünde engelliler için; 4 tane tekerlekli sandalye, 30 tane yürüme destek değneği ve birçok aparatlar/cihazlar götürür. Doğduğu ve adına şiirler yazdığı köyüne 2001 yılında ambulans hediye etti. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşar. Hayırseverliği ile tanınır. Fotoğraf çekmek ve yılanlarla oynamak hobileri arasında yer alır. İlk yardım bilgisi ile birçok hastaya da müdahale etmiş, hastaların gönüllerini almıştır. Evli ve beş çocuk babası olan Ozan Ahmet Tufan, Fransızca bilir.

 

Şiirleri www.ahmettufan.com.tr adresinde yayınlanmaktadır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Tufan,, ", Her, şey, 01, Şubat, 1966’da, başladı.Hala, devam, ediyor,, edecek…",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ahmet Tufan,
Yorumlar
Haber Yazılımı