Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 16:59 Bu haber 5912 kez okundu
 
AFS ve YES Sınavlarında Gelenek Devam Ediyor
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Türk Kültür Vakfı'nın açtığı American Field Service (AFS) sınavına giren Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri gelenekselleşen bir başarıyı daha aldı.
Eğitim Haberi
AFS ve YES Sınavlarında Gelenek Devam Ediyor

2012-2013 Eğitim öğretim yılından bu yana katıldığı, Türk Eğitim Vakfı’nın Türkiye genelinde yaptığı AFS YES Kültürlerarası Programı çerçevesinde yapılan sınava katılan 9 öğrencisinin 9’u da başarılı olarak geleneği devam ettirdi.

 

Okul Müdürü Kemal AKIL, bu ay içersinde mülakat değerlendirmesi ve hemen ardından gerçekleşecek ülke seçimi toplantısına katılacak olan öğrencilere başarılar diledi. Öğrencileri odasında ağırlayan Kemal Akıl, öğrencilerle gerçekleştirdiği görüşmesinde öğrencilere motivasyon içerikli bir konuşma yaptı. Sınava katılmalarını sağlayan danışman öğretmenleri Veli İlker Enişte’ye de başarı dileklerinde bulundu.

 

Geçtiğimiz yıl AFS Kültürlerarası Programa katılan öğrencilerden Aleyna Tınaz ile birlikte, okulun öğretmenlerinden  Veli İlker Enişte öğrencilere değerlendirme toplantısı ve mülakatta yapılması gerekenler üzerine konferans düzenlendi.

 

Sınavı Kazanan Öğrenciler:

 

1.    Buse EREN

 

2.    Batuhan Ali KIVRAK

 

3.    TESLİME ÇETİN

 

4.    DERYA UÇAR

 

5.    NESRİN AVCI

 

6.    CANSU GÜNDEN

 

7.    NEJLA KIRLI

 

8.    ERAY MELEK

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AFS, ve, YES, Sınavlarında, Gelenek, Devam, Ediyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AFS ve YES Sınavlarında Gelenek Devam Ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı