Haber Detayı
17 Şubat 2014 - Pazartesi 09:41 Bu haber 3641 kez okundu
 
Adı ‘Eflatun Sokak’ ama vatandaşın kullanabileceği bir “YOL” yok
Tire’nin merkezinde ikamet edip de ‘yol’suz kalmanın ne olduğunu yıllardır yaşayan Bahariye Mahallesi Eflatun Sokak sakinleri, tüm çabalarına rağmen seslerini Belediye yetkililerine duyuramadıklarını belirttiler.
Tire Haberi
Adı ‘Eflatun Sokak’ ama vatandaşın kullanabileceği bir “YOL” yok

Tire Bahariye Mahallesi Eflatun Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 17 yıl önce açılan ve toprak yol şeklinde bırakılan ve o günden bu yana Belediye’nin gelip bir el atmadığı yola araçlarla girmenin mümkün olmadığını, Tire ilçe merkezinde kullanabilecekleri bir yola hasret kaldıklarını belirterek Belediye Başkanına tepki gösterdi.

Eflatun sokak sakinleri, yıllardır yol sorunlarını ve ihtiyaçlarını dile getirdiklerini halde yapılmayan yol için Belediye yetkililerine, “Ne zaman sesimizi duyup yolumuzu yapacaklar. Dağdaki, bayırdaki yollardan önce şehir içindeki yolları yapsalar çok daha güzel olacak.” şeklinde seslendi.

“DEFALARCA BELEDİYEYE GİTTİK AMA NAFİLE !”

Yola son kez Anavatan Partisi döneminde kazma vurulup, çalışma yapıldığını söyleyen, o günden bu yana öylece kaldığını söyleyen sokak sakinleri, durumu birçok defalar Belediyeye aksettirmelerine rağmen, verilen sözlerin tutulmadığını ifade ettiler.

Yaklaşık 450-500 metre uzunluğundaki yollarının biran önce yapılmasını isteyen vatandaşlar, motorlu araçların yola giremediğini, bu durumun da kendilerini çok zor durumda bıraktığını belirtti. Eşyalarını, odun ve kömürlerini, hastalarını atlarla veya sırtlarında taşımak zorunda kaldıklarını söyleyen Sokak sakinleri, “Artık bizim de bu kentin insanı olduğumuzu görsünler !” şeklinde son sözlerini dile getirdiler.

 

HABER: KAMURAN KIZILBOĞA

FOTO: ZÜBEYİR TABAK

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’nin, merkezinde, ikamet, edip, de, ‘yol’suz, kalmanın, ne, olduğunu, yıllar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Adı ‘Eflatun Sokak’ ama vatandaşın kullanabileceği bir “YOL” yok
Adı ‘Eflatun Sokak’ ama vatandaşın kullanabileceği bir “YOL” yok
Yorumlar
Haber Yazılımı