Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 11:55 Bu haber 5139 kez okundu
 
Öğrenci servisi kazasında korkulan olmadı
Sabah saatlerinde dağ köylerinden ilçe merkezine, taşımalı sistem, öğrenci getiren servis aracı, Toptepe mevkiinde bir süt firmasına ati kamyonet ile çarpışarak kaza yaptı. Virajda meydana gelen kazada, her iki aracında yavaş olması, bir felaketten kurtardı.
- Haberi
Öğrenci servisi kazasında korkulan olmadı

Taşımalı sistem ile dağ köylerinden ilçe merkezine eğitim-öğretim görmeye gelen tamamı lise öğrencilerinden oluşan gençlerin yer aldığı okul servisi aracı, Tire ilçe merkezi sınırında, Toptepe mevkiinde sabah saat 08:00 sıralarında özel bir firmaya ait süt toplama kamyoneti ile çarpıştı. Virajda gerçekleşen çarpışmada, her iki aracında yavaş şekilde seyir halinde olması, olası bir faciayı engelledi.

Edinilen bilgilere göre; Refik E. Yönetimindeki “35 YFZ 76” plakalı okul servisinde ŞAİK Anadolu Lisesi, Kutsan Anadolu Lisesi, Kız Meslek Lisesi gibi okullarda eğitim gören toplam 8 lise öğrencisi vardı. Öğrencilerden; C.B. (17), A.B (17), E.T (16) ve B.Ş (17) çok hafif yaralandıları, bu öğrenciler daha çok tedbir amaçlı Tire Devlet Hastanesi’ne götürülerek kontrolden geçirildiler ve bir süre müşaade altında tutuldular. Öğrenciler daha sonra taburcu edildiler ve okullarındaki eğitimlerine geri döndüler. Tire Jandarması olayla ilgili rapor tuttu.

                                                

HABER:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı