Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 19:55 Bu haber 4350 kez okundu
 
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
Başbakan Binali Yıldırım, Partisinin Tire İlçe Kongresine katıldı. İzmir’deki programlarının ardından Ödemiş’te Hastane açılışı ve ilçe kongresini yaptıktan sonra Tire’ye gelen Yıldırım, ‘Tire-Belevi yolunda’ çalışmaların devam ettiğini belirtti ve ilçeye bir yem fabrikası kurulması sözü verdi. Başbakan Yıldırım, yeni İlçe Başkanı Selman İçelli’ye görevinde başarılar diledi.
Tire Haberi
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi’nin gerçekleştirdi. Sekiz yıldır İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Çeltikçoğlu görevini, kongrede tek aday olan Mustafa Selman İçelli’ye teslim etti. Kongrenin onur konuğu Başbakan Binali Yıldırım oldu. Tire Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve saat 16:00 sıralarında başlayan kongreye çok sayıda parti delegesi, partili ve vatandaş katıldı.

Kongrenin divan kurulu şu isimlerden oluştu: Divan Başkanı, Kütahya Milletvekili İshak Gazel oldu. Divan üyeleri; İl Yöneticisi Refik Konur, Tire Belediye Meclis Üyesi Fatoş Banu Yıldırır Şen, Tire Kadın Kolları Başkanı Mehri Nisa Ünalan ve Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Köse oldu.

Kongrede Tire İlçe Teşkilatı eski yönetimi adına İlçenin ‘Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’, ‘Yönetim Kurulu Denetim Raporu’ ve ‘Gelir ve Gider Tablosu’nu ilçe yöneticisi Mert Falakalı okudu. Okunan raporlar, oy birliği ile ibra edildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği ‘Kongre mesajı ve tebriği’ videosu, salondakilere izlettirildi. Salondaki vatandaşlar, videoyu coşkulu bir şekilde izleyerek, Erdoğan adına tezahüratlarda bulundu.

ÇELTİKCOĞLU, “AK PARTİ AİLESİNİN BİR ÜYESİ OLMAK MUTLULUK VE ONUR VERİCİ”

İlk sözü 8 yıldır görevi sürdüren ve yapılan Kongre ile Mustafa Selman İçelli’ye devir eden Mehmet Çeltikcoğlu yaptı. Son üç yıldaki gelişmeleri ön plana çıkararak görevdeki sekiz yıllık geçmişini ve yaptıkları çalışmaları kısaca özet geçen Çeltikcoğlu konuşmasında; “Birlikte yol yürümekten onur duyduğum Başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da parçası olduğu AK Parti ailesinin bir parçası olmak mutluluk verici. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün görevimi Selman İçelli kardeşime devir edeceğim. Kendisinin AK Parti bayrağını daha da ileriye taşıyacağına inancım tamdır.”

ŞENGÜL, “İZMİR 45 OY İLE ALACAĞIZ”

Çeltikçoğlu’nun ardından sahneye İzmir İl Başkanı Aydın Şengül çıktı. Bugüne kadar İzmir’in 17 ilçesinde kongre yaptıklarını belirten Şengül konuşmasında; “Başbakanımızın Ödemiş ve Tire kongrelerine gelmesi, buradaki teşkilatlar için adeta torpil gibi oldu. Başbakanımızın bu ilçelere verdiği önemin göstergesidir.

Geçenlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, görevdeki 15 yıllık sürecini değerlendiren bir toplantı yaptı. Bu toplantıda, kendisi yapamadığı üstesinden gelemediği sorunların faturasını ‘Hükümet önüme şöyle, böyle engeller çıkardı’ gibisine sözlerle bize atmaya başlamıştır. Ama bunun böyle olmadığını biz tek tek açıklayarak kamuoyuna duyurduk ve ortaya koyduk. İnşallah 2019 yılındaki yerel seçimlerde bir kez daha oylarımızda sıçrama yaparak 45 oy ile İzmir Büyükşehir’i kazanacağız.” dedi.

HOTAR, “TEŞKİLATLARIMIZ, PARTİMİZİN KILCAL DAMARLARIDIR”

Şengül’ün ardından AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Seniha Nükhet Hotar mikrofona geldi. Hotar konuşmasında; “Bugün burada yine şenlik havasında kongre gerçekleştiriyoruz. Siz teşkilatlarımız bizim kılcal damarlarımızsınız. Ulaşılamayan yerlere ulaşanlar, dokunanlar sizlersiniz. Biz bir aileyiz ve büyümeye devam ediyoruz.”

DAĞ, “2009’DA DÜŞEN BAYRAĞI YENİDEN GÖNDERE ÇEKECEKSİNİZ”

Akabinde söz alan isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ oldu. Dağ konuşmasında; “Bugün Ödemiş ve Tire’de çok önemli bir misafirimiz vardı. Başbakanımız bugün bizlerle beraber olacak. Yeni dönemde Selman İçelli kardeşimiz ile birlikte siz partili kardeşlerimiz dağ-taş, köy-kent demeden yürüyecek ve 2009’da düşen AK Parti bayrağını yeniden Tire’de göndere çekeceksiniz” dedi.

ARSLAN, “ÜLKEMİZİN GELİŞİMİNİ VE İLERLEMESİNİ ÇEKEMEYENLER…”

Başbakana Binali Yıldırım’ın öncesinde sahneye çıkan son isim Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan oldu. Arslan konuşmasında şu ifadelerde bulundu: “Bu bir sevda, bu bir kutlu yürüyüştür. Ak kadrolar olarak eğer siz kapı kapı dolaşmaya devam ettikçe, dik durdukça yürümeye devam edeceğiz.

Bugün yaşadıklarımız, onlarca yıldır bu coğrafyada at oynatanların, ülkemizin ortaya koyduğu gelişim ve ilerlemeyi çekememesinden ve bizleri kısıtlamaya ve yeniden kendi kontrolleri altına almaya çalışmaları gayretidir. Milletin reisi ve lideri etrafından kenetlenmesini çekemiyorlar. Onlara inat hedeflerimizi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bunu, millet olarak sizin çabalarınızla ve dik duruşunuzla elde edeceğiz.”

YILDIRIM, ÇELTİKCOĞLU VE DİĞER ESKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım’ın salona girmesi ile salonu dolduran binlerce partili ve vatandaşın coşkusu arttı. Binali Yıldırım direkt sahneye çıktı ve bir süre salondakileri selamladıktan sonra mikrofonu alarak konuşmaya başladı. Başbakan, sözlerinin başında “Milletin adamı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan sizlere selam getirdim” dedi.

Yıldırım, bugüne kadar başarı ile görevini sürdüren Mehmet Çeltikcoğlu’nun yeni dönem için Selman İçelli’ye görevi devir edeceğini belirtti ve Çeltikcoğlu’na ve bugüne kadar görev yapmış olan eski parti yöneticilerinin hepsine teşekkür etti.

YILDIRIM, “BİZDEKİ BAYRAK YARIŞINDA BAYRAĞI DEVREDEN DE ALANDA BİRLİKTE KOŞAR”

Bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirten Binali Yıldırım, “AK Parti’de ki bayrak yarışında görevi devir eden arkadaşımız ile görevi devir alan arkadaşımız birlikte koşmaya devam ederler. İzmir’in Tire’nin efeleri, Gökçen Hüseyin Efe gibi, milli mücadele döneminde nasıl ki buraları düşman işgalinden kurtarmış, sizler de bugün onların torunları olarak verdiğimiz ikinci milli mücadelede elinizden geleni yapacaksınız.” dedi.

YILDIRIM, “YÜZDE 7.4 BÜYÜME ORANI İLE ÇİN’İ, HİNDİSTAN’I BİLE GEÇTİK”

Bazı kesimlerin, Dünya üzerinde ve bölgemizde yaşanan savaş, kargaşa ve ekonomik restleşme ve krizleri göz önünde bulundurmadan, bilinçli olarak karamsar bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Yıldırım, buna rağmen 2017 yılında yakalanan büyüme oranın anlamlı ve önemli olduğunu belirtti.

Yıldırım, yolları böldüklerini ama gönülleri birleştirdiklerini ifade ederek, “Yolları bölsek de, şunu herkes bilsin ki ülkemizi asla böldürmeyiz” dedi. Yıldırım konuşmasının devamında; “AK Parti kardeşliğin, birliğin, adaletin ve refahın partisidir. Biz milletimizle bütünleşmiş bir siyasi harekatın parçasıyız” dedi.

YILDIRIM, “EMPERYALİSTLERE UŞAKLIK EDENLER ŞİMDİ KAÇACAK DELİK ARIYOR”

Fetö unsurları tarafından, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe ve işgal girişimine de değinen Yıldırım, “Emperyalistlere uşaklık edenler, şimdi kaçacak delik arıyorlar. Hainlere ve zorbalara bu vatanı teslim etmeyeceğiz” dedi. Yıldırım, “Şehitlerimize, bu mukkaddes vatan için can veren kardeşlerimize sözümüz var. Bu vatanı alçaklara, hainlere teröristlere çiğnetmeyeceğiz. Fırat Kalkanı ile başlayan, Zeytin Dalı ile devam eden bölgemizi ve sınırlarımızı terör unsurlarından temizleme hareketimiz kararlılıkla sürecektir. Biz sınır boylarımızda teröristlerin cirit atmasına izin vermeyeceğiz. Hiç kusura bakmasınlar terörle mücadele konusunda Batı’dan samimi bir uygulama göremiyoruz. Ayrıca kimse Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta da boş hayaller görmesin. Türkiye’nin her alandaki şahlanışı ve dirilişi sürecektir.” dedi.

YILDIRIM’DAN TİRE VE ÖDEMİŞ’E MÜJDELER

Sözlerinin sonunda Bölge ve Tire açısından müjde sayılacak sözler veren Başbakan Binali Yıldırım, “16 sene içinde güzel İzmir’imize 410 km bölünmüş yol yaptık ve daha öncesinin iki katına çıkarmış olduk. Ödemiş ve Kiraz’a İZBAN hattını götüreceğiz. İhalesi yapılan ‘Tire-Belevi’ yolunun yapımı hızla devam etmekte. Ayrıca Tire’ye bir yem fabrikası kurma kararı aldık.

ÜST DÜZEYDE YÜKSEK KATILIM                                                               

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılarak onure ettiği Kongreye katılan isimler arasında; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekilleri Nükhet Hotar, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan,Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, eski milletvekilleri, AK Partili Torbalı, Kemalpaşa, Menderes, Selçuk, Kiraz ve Kınık belediyelerinin başkanları ile İzmir’deki ilçelerin AK Parti ilçe başkanları yer aldı.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

FOTO:  Yiğit SOYLU ve Zübeyir TABAK

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
BAŞBAKAN TİRE İLÇE KONGRESİNE KATILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı