Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 21:41 Bu haber 7159 kez okundu
 
Boğa güreşleri iptal edildi
Maltepe mevkiinde, hayvan pazarı karşısında kurulan arenada yarın yapılması planlanan ve günler öncesinden hazırlıkları yapılan 'Tire 1. Geleneksel Boğa Güreşleri', İzmir Valiliği'nden gelen sürpriz bir kararla iptal edildi.
Tire Haberi
Boğa güreşleri iptal edildi

Tire Çeriközü Köyünü Güzelleştirme Komitesi tarafından Tire'de ilk kez yapılmak istenen ve geliri Çeriközü köyünü yararına kullanılacak olan boğa güreşleri, yapılmasına bir gün kala İzmir Valiliği'nden gelen sürpriz bir kararla iptal edildi. Tire Maltepe mevkiindeki boş arazide kurulan güreş arenasında yapılması planlanan ve günler öncesinden hazırlıkları yapılmaya başlanan ve dün itibarı ile güreş alanı da sahasını çevreleyen demir parmaklıkların montajının da gerçekleştiği alanda, gelen iptal kararının ardından, demir parmaklıklar yeniden söküldü.

ORGANİZASYON KOMİTESİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Verilen karara tepkili olan, günler öncesinden başladıkları hazırlıklar çerçevesinde büyük masraf yaptıklarını belirten ve mağdur olduklarını belirten Organizasyon Komitesi üyeleri; Sinan Badak, Fatih Bacaksız, Faruk Arslan, Kemal Erdem, Ali Akkoç ortak bir basın açıklaması yaparak, yetkililere seslendiler ve mağdur olduklarını belirttiler.

 

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Boğa güreşleri iptal edildi
Boğa güreşleri iptal edildi
Boğa güreşleri iptal edildi
Boğa güreşleri iptal edildi
Boğa güreşleri iptal edildi
Yorumlar
Haber Yazılımı