Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 17:02 Bu haber 20567 kez okundu
 
65 Yaş Üstü Sokağa Çıkanlara Ceza Yolda
Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşların tespiti için denetimlerini sıklaştırdı. Yasağa uymayan vatandaşlara 3 bin 150 TL ceza uygulanacağı bilgisine ulaşıldı.
Tire Haberi
65 Yaş Üstü Sokağa Çıkanlara Ceza Yolda

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan genelge ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklanmıştı.

Yayınlanan bu genelge kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Tire’de de zaman zaman vatandaşlarımızın bu genelgeye aykırı davranarak sokağa çıktıkları yönünde  duyumlar alınmıştı. Edinilen bilgiye göre genelgeye aykırı davranarak sokağa çıkma yasağına uymayan gerek 65 yaş üstü gerekse kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın tespiti için İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimlerini sıklaştırdı. Edinilen bilgiye göre toplum sağlığını korumak için de genelgeye uymayan vatandaşlara gerekli cezaların harfiyen uygulanacağı, bu konuda taviz verilmeyeceği öğrenildi. Yasağı ihlal eden vatandaşlara ise Hıfzısıhha Kurulu kararına istinaden 3 bin 150 TL ceza uygulanarak, TCK 195’e göre de adli işlem başlatılacağı bilgisine ulaşıldı.

Yine edinilen başka bir bilgiye göre ise Tire'de önümüzdeki Salı günü  pazar kurulması durumunda da Salı pazarında denetimlerin sıkı tutulacağı ve yasağa uymayan 65 yaş üstü tüm vatandaşlara gerekli yaptırımların uygulanacağı öğrenildi.

Yalnız yaşayan 65 yaş üstü yaşlılar ile yine temel ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan yaşlılarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ise Kaymakamlık bünyesine kurulan  İlçe Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından destek verileceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 65, Yaş, Üstü, Sokağa, Çıkanlara, Ceza, Yolda,
Yorumlar
Haber Yazılımı