Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 15:51 Bu haber 18506 kez okundu
 
4 SAATLİK İZİNDE EKMEK PARASI KAZANMAYA ÇALIŞTI
Tire’de, herkes park ve bahçelerde 4 saatlik iznin tadını çıkardı, o ise ekmek parası için boya tezgahını kurup müşteri bekledi.
Gündem Haberi
4 SAATLİK İZİNDE EKMEK PARASI KAZANMAYA ÇALIŞTI

Yaklaşık 2 aydır evinde olan ve bugün itibari ile 4 saatlik izinde dışarı çıkan Kadir KAYAK (83) bu süre içerisinde Cumhuriyet meydanına kurmuş olduğu boya tezgahında işini yapıp para kazanmaya çalıştı.

Corona virüsü salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanan yasağın ardından bugün 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00'de başlayan izinle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 50 gün sonra sokağa çıktı.

Tire’de dışarıya çıkan 65 yaş üstü vatandaşlardan kimileri yürüyüş yaptı kimileri ise parklarda oturarak güneşlenip sohbet etti. Uzun zaman sonra evlerinden dışarı çıkan bazı vatandaşlar evlerinde çok sıkıldıklarını 4 saatlik iznin kendilerini iyi geldiğini söyledi. Fakat 83 yaşında olan Kadir Kayak bu izninde gezip hava almak yerine ekmek parası kazanmak için boya tezgahını kurup müşterilerini bekledi.

Gazetemiz Büyük Tire’ye konuşan Kayak; “mesleğim müzisyenlik geçimimi davul çalarak sağlıyorum bunun yanında da  60 yıldır ek iş olarak zaman zaman ayakkabı boyuyorum. Malum salgın dolayısıyla şuanda mesleğimizi icra edemiyoruz evlerimizdeyiz,  bugünde 4 saatlik izinde boş durmak istemedim akmasa da damlar dedik geldik buraya tezgahımızı kurduk, fakat beklediğim iş olmadı”. İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, SAATLİK, İZİNDE, EKMEK, PARASI, KAZANMAYA, ÇALIŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı