Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 14:24 Bu haber 9377 kez okundu
 
‘Askere gidiyoruz’ diye para toplayan dolandırıcılar yakalandı
Tire Belediyesi Zabıta ekipleri, geçtiğimiz gün ilçemize gelerek askere gideceği bahanesiyle vatandaştan para toplayan uyanıkları yakaladı.
Tire Haberi
‘Askere gidiyoruz’ diye para toplayan dolandırıcılar yakalandı

Geçtiğimiz haftalarda şehir dışından gelen kimliği belirsiz kişiler ilçemizde asker uğurlama bahanesiyle halkımızı kandırmış, haksız yere para toplamıştı. Olayı haber alan Tire Belediyesi Zabıta ekipleri konuyla ilgili detaylı bir çalışma başlattı. Aynı şahıslar para toplamak için yine Tire’yi hedef alınca Zabıta ekipleri ve polisler uyanıklar çetesini kıskıvrak yakaladı. Topladıkları paralar ile Atatürk Caddesi üzerinde yakalanan dolandırıcılara H.İ, O.İ ve H.Ç’ye kanuni mevzuatlar çerçevesinde işlem yapıldı. Üzerlerinden çıkan ve faaliyetten elde edildiği değerlendirilen paralara da el konuldu.

SENARYO NASIL İŞLİYOR?

3 genç ellerinde Türk Bayrağı, tepsi ve kolonya ile yolda gördüğü her hangi bir şahısın yanına gidiyor ve aceleci bir şekilde Askere gideceğini, vatanı savunacağını ve yolluk topladığını anlatıyor. Söz konusu Mehmetçik olunca akan suları durduran yufka yürekli halkımız da o an için gönlünden ne koparsa 10-20-50 TL tepsinin üstüne atıyor. Uyanıklar bu yöntemle vatandaşın milli duygularından faydalanarak haksız kazanç elde ediyor.

BOLPAÇA UYARDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça, Tirelileri dolandırıcılara karşı uyardı. Bolpaça, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Son zamanlarda ülke geneliyle birlikte ilçemizde de çok sayıda dolandırıcılık olayları yaşanıyor. Bizler elimizden geldiği kadar bu konularda önlem alsak da maalesef bazen istemediğimiz olaylar yaşanabiliyor. Halkımızın kendisini polis, asker, savcı veya belediye görevlisi olarak tanıtanlara itibar etmemesini, bu gibi durumlarda 153, 155 ve 156 hatlarına ihbarda bulunmasını istiyoruz. Asker uğurlama bahanesiyle ilçemizde haksız yere para toplayan şahısları yakaladık. Haklarında işlem başlattık. Ama art niyetli kişiler her gün yeni bir yöntem keşfedip halkımızı dolandırmaya devam ediyor. Her hangi bir mağduriyet yaşanmaması için lütfen dikkatli olalım.”

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Belediyesi, Zabıta, ekipleri, geçtiğimiz, gün, ilçemize, gelerek, askere,
Yorumlar
Haber Yazılımı