Haber Detayı
08 Mart 2017 - Çarşamba 09:41 Bu haber 15236 kez okundu
 
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı
Ödemişspor Kulübü Başkanı da olan Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, olaylı geçen “Uşakspor-Ödemişspor” BAL 8. Grup lig karşılaşması ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Badem, takımlarına yönelik uygulanan şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti.
Ödemiş Haberi
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı

Ödemişspor Kulübü Başkanı da olan Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, hafta sonu Uşak deplasmanında Utaş Uşakspor ile oynadıkları lig maçında yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.  Başkan Mahmut Badem, şeref tribününde oturanların futbolculara saldırmasını ve sporcuların holigan şeklinde oyunculara tekme tokat girmesinin centilmenliğe yakışmadığını ve hukuki mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini ifade etti.

“UŞAK KULÜP YÖNETİCİSİ, SAHAYA İNİP FUTBOLCULARIMIZA SALDIRDI”

Kulüp Başkanı A. Mahmut Badem, Gazetemiz Büyük Tire aracılığı ile Tireli futbolseverleri ve vatandaşları bilgilendirmek adına yaptığı tepki dolu sert açıklamada şunları söyledi: “Bölgesel Amatör lig 8. Grup 21. hafta maçında ‘Utaş Uşakspor- Ödemişspor’ arasında futbol sahalarında görmek istemediğimiz olaylar yaşanmıştır. Öncelikle takımımıza ve takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Basında ve sosyal medyada yer alan paylaşımlarda takımımız haksız yere suçlanmakta ve olayların sorumlusu olarak gösterilmektedir.  Fotoğraf karelerine yansıyan görüntülerle biz de soruyoruz.

‘Bölgesel Amatör Lig’de statü gereği çok önemli bir maç olan bu karşılaşma başlarken şeref tribününde diğer yöneticilerle birlikte oturan İskender Doğan, olay anında sahaya inerek, futbolculara tekme tokat saldırmıştır. Fotoğraflar da net bir şekilde görülmektedir.  Bu davranış ne şeref tribününde oturan bir yöneticiye ne de bir taraftara yakışmamaktadır. Bu, tabiri caizse sadece futbol teröristlerine yakışan bir davranıştır.

Utaş Uşakspor Kulübü’nün lisanslı futbolcusu olduğu bilinen Serhat Çiçek adlı şahsın maç öncesi hakemlere verilen esame listesinde ismi yer almadığı, akreditasyon listesinde de adı bulunmadığı halde olay anında sahaya hangi sıfatla iniyor ve meslektaşı olan futbolcularımıza saldırıyor. Bu da fotoğraf karelerinde net bir şekilde görülmektedir. Ayrıca, Uşakspor taraftarı tel örgüler ve emniyet güçlerine rağmen saha içine atlıyor, futbolcumuzu darp ediyor. Sonra da elini kolunu sallayarak tekrar tribüne çıkıyor.  Bütün bunların sorumlusu Ödemişspor mudur?”

“HEP MİSAFİR TAKIMA SUÇ ATILIYOR”

Başkan Mahmut Badem, yaşanan olaylara hep misafir takım mı suçlu diye bir hatırlatmada bulundu ve sözlerini devamını şöyle getirdi: “Geçen yıl Kuşadası Gençlikspor Kulübüne, bu yıl önce Sökespor Kulübüne sonra bize yapılan bu sportmenlik dışı olaylardan hepsinde de misafir takım mı suçlu? Futbol Müsabaka Talimatı ortadadır. Sporda şiddetin önlenmesine yönelik tedbirleri almadığımız sürece, bu şiddet katlanarak büyüyecek ve telafisi mümkün olmayacak sonuçların doğmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple son olmasını ümit ettiğimiz bu menfur olaya karşı gerek TFF yetkililerince gerekse de adli makamlarca en ağır yaptırımların uygulanacağına şüphemiz yoktur.” 

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı
“Utaş Uşak-Ödemişspor” maçında olaylar çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı