Haber Detayı
07 Şubat 2014 - Cuma 09:49 Bu haber 4579 kez okundu
 
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
“Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasının ilk turunda sahnede kendisini öpmek isteyen Hülya Avşar’la girdiği polemik ile adını duyuran Tireli minik efe Ahmet Can Taşal 2’inci turda elenmesine rağmen sergilediği performansla herkesi büyüledi.
Tire Haberi
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti

“Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasının ilk turunda sahnede kendisini öpmek isteyen Hülya Avşar’la girdiği polemik ile ünlenen Tireli minik efe Ahmet Can Taşal (10), 2’inci turda topladığı 64 puanla yarışmaya veda etti. Tire Belediyesi Halk Dansları Topluğu ve tiyatro gurubunun koreografisi eşliğinde sahnede “Çakal Çökertmesi” adlı zeybek oyununu sergileyen Taşal’ın performansı kendisini 2’inci tura taşımaya yetmedi. Buna rağmen, sempatik tavırlarıyla seyircinin sevgisini kazanmayı başaran minik efe, performansının sonunda jüri üyeleri ile ilginç diyaloglara girdi. Okulda, sıklıkla nöbetçi öğrenci olduğundan yakınan Taşal, sınıfının camlarını ise arkadaşlarıyla birlikte kendisinin temizlediğini söyledi. Yarışmanın ardından memleketi Tire’ye dönen sempatik efe öğrenim gördüğü Fatih İlkokulu’nda ise arkadaşları tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

TANSİYON HASTASI

Oğulları, Ahmet Can Taşal ile gurur duyduklarını anlatan baba Bilada (49) ve anne Sema Taşal (39), “Yarışmaya, İstanbul’da okuyan büyük oğlum Dündar Taşal’ın sayesinde katıldık. Kardeşinin yeteneklerini yakından bilen büyük oğlum, yarışma için formları doldurup, başvuruda bulunmuş. Ahmet Can’ın yer aldığı bölümler ekranlarda yayınlandıktan sonra Türkiye’nin dört bir yanından bizleri çok sayıda arayan oldu. Aslında, Ahmet Can kendisine gösterilen aşırı ilgiden biraz sıkıldı. Bunda, 5 yaşındayken geçirdiği böbrek ameliyatının etkisi var. Yüksek tansiyon hastası olan Ahmet Can’a tuzsuz diyet programı uyguluyoruz. Aşırı kilosu ise kullandığı ilaçlardan kaynaklanıyor” şeklinde konuştular. Zeybek kültürü ile henüz ilkokul 2. sınıftayken tanıştığını ifade eden minik efe, Efelik kültürüne “tutku” derecesinde bağlıyım. 100’e yakın zeybek oyununu ezbere biliyorum. Dağarcığıma her gün yeni yeni zeybek oyunları ekliyorum. Tire’de, kurtuluş günü gibi etkinliklerde ve halk oyunları ile ilgili gösterilerde sahne alıp, “solo” gösterilerde bulunuyorum. Efelik, bence  ‘bilgelik ve efendilik’ kültürü demektir. Dağarcığımı geliştirirken bol bol internetten de faydalandım. Zeybek eğitmeni hocam Serdar Hanaylı ve Necdet Salıcı’ya katkı ve emeklerinden teşekkür ederim. Elendim ama Tire ve yöresinin kültürünü en iyi şekilde tanıttığıma inanıyorum” dedi.

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Yetenek, Sizsiniz, Türkiye”, yarışmasının, ilk, turunda, sahnede, kendisini, öp
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
“Öptürmeyen efe” yarışmaya veda etti
Yorumlar
Haber Yazılımı