Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 10:23 Bu haber 2030 kez okundu
 
“Ellerinde vebal vicdanlarında çalı”
Kuvayi Milliye Eğitim Sendikası Ege Bölgesİ Başkanı olan Resul Kara, ‘banka maaş promosyonları’ ile ilgili tepkisini sürdürmeye kararlı, basın açıklamasıyla, geçtiğimiz günlerde konuyu Tirelilere duyuran Kara, istediği sonucu alamamış olsa gerek ikinci kez aynı yöntemi kullanma ve basın açıklaması yapma kararı aldı.
Tire Haberi
“Ellerinde vebal vicdanlarında çalı”

Kuvayi Milliye Eğitim Sendikası Ege Bölgesİ Başkanı olan Resul Kara, ‘banka maaş promosyonları’ ile ilgili tepkisini sürdürmeye kararlı, basın açıklamasıyla, geçtiğimiz günlerde konuyu Tirelilere duyuran Kara, istediği sonucu alamamış olsa gerek ikinci kez aynı yöntemi kullanma ve basın açıklaması yapma kararı aldı. Kara yaptığı basın açıklamasını gazetemize de ulaştırdı. Kara’nın açıklamasında şu ifade ve iddialara yer verildi.

“HAK VE ADALET İÇİN KARŞI DURMANIN VAKTİ GELDİ”

“22 Ocak 2014 Tarihinde yerel basın kuruluşları aracılığıyla yaptığımız basın açıklamasında Tiredeki promosyon krizini duyurmuş ve krizin çözüm noktasını işaret etmiştik. Aslında bu mücadele bu ilçede sendikamız tarafından 2007 yılından bu yana sürdürülmektedir. Gelinen noktada Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden yüzde doksan (% 90) daha az personel ile Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden daha fahiş miktarlarda promosyon alan kurumlar var. Ayrıca yapılan anlaşma ile kanun ve yönetmelikler de çiğnenmiş bulunmaktadır. Ülkemiz hukuk kurallarına göre yönetilen bir hukuk devleti iken bu gün kanun ve yönetmeliklerin çiğnenmesi ve bunun idare makamlarınca yapılması bizce çok manidardır. Yani zamanlama değil yapılan manidardır. O komisyonu o makamları devlet oraya hakkı ve adaleti sağlasın diye dikmişken makam sahipleri tarafından hak ve adalet bir tarafa bırakılıp hukuksuzca işlemlerle insanlar zulmediliyorsa bu bir oyundur. Eğer biz eğitime emek verenler isterse bu oyun bozulur. Bu oyunu bozmayı devlete karşı gelmek olarak görüp, bize her söyleneni doğru olarak addedip uymaya kalkarsak bizim ve bu milletin üzerine daha çok oyunların tezgâhlanması kaçınılmazdır.

Unutulmasın ki mahkemeler kadılara mülk değildir. Eğer biz istersek eğitim emekçilerine karşı tezgâhlanan bu oyunu bozarız. Hak için adalet için varlığımızı ortaya koymamız yetecektir. Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen komisyon ile banka arasında yapılan protokol anlaşmasında hukuksuzluk apaçık ortadadır. En son onay makamı olan Tire İlçe Kaymakamlığı tarafından bu anlaşmanın onaylanmaması gerekmektedir. Onaylandığı takdirde adli ve idari olarak birçok suç unsurunun altına imza atılmış olacaktır ki idare makamların ve cumhuriyet savcılarının bundan haberdar olmamaları mümkün değildir. (Bizler haberdar ederiz.)

Hakkı, hukuku bir tarafa koyalım Tire’de en çok üyeye sahip bir sendika, en çok personele sahip bir okul müdürü ve Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu kadar adaletsizliğe nasıl göz yumabildi. Bu bir zulümdür. Bu zulmü hangi vicdanla eyvallah deyip nasıl bu vebalin altına girebildiler. Anlaşılması güç bir durumdur. Sonuç itibariyle Milli Eğitim emekçileri doğal olarak bu saydıklarımın düşmanı olmaması gerekmektedir. Ya da en azından biz öyle düşünüyoruz. Çünkü bu yapılan ancak savaşta düşmana yapılabilecek bir hamledir. Bu yapılan hamle bizce dünyanın en ulvi işini yapan eğitim camiasını itibarsızlaştırma çabalarından biridir. Biz bunu böyle anladık ve böyle algıladık başka bir açıklaması olan beri gelsin. Başkalarının ne düşündüğü ne yaptığı bizim için hiç ehemmiyetli değil. Ancak biz bu oyunu bozacağız. Eğer bu oyun bozulmazsa, eğitim camiası dün olduğu gibi gelecekte de daha birçok oyunlarla yüz yüze getirilecektir. Dur demenin, hak ve adalet için karşı durmanın vakti çoktan geldi de geçiyor bile.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuvayi, Milliye, Eğitim, Sendikası, Ege, Bölgesİ, Başkanı, olan, Resul, Kara, ‘b
Yorumlar
Haber Yazılımı