Haber Detayı
22 Şubat 2014 - Cumartesi 13:56 Bu haber 23673 kez okundu
 
“Bayındır’ı unutanları 30 Mart’ta sizde unutun”
Bayındır’da Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi öğrenci yurdu, PTT ve seçim koordinasyon merkezinin açılışı ile SÜSBiR ve İstanbul Ağaç A.Ş arasında imzalanan çiçek alım sözleşmesi törenine katılan AKParti İzmir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım “Bayındır’ı 5 yılda bir hatırlayanları 30 Mart’ta sizde unutun” dedi.
Bayındır Haberi
“Bayındır’ı unutanları 30 Mart’ta sizde unutun”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bayındır’da büyük br sevgi seli ile karşılandı. Bayındır’ın, Osmanlı’nın Hasbahçesi, İzmir’in de Gülbahçesi olduğunu ifade eden Yıldırım, kendisini karanfillerle karşılayan coşkulu kalabalığa seslendi. “Bayındır’ı 5 yılda bir hatırlayanları 30 Mart’taki yerel seçimlerde sizde unutun” diyen Yıldırım, “Bana, ‘sen İzmir’e belediye başkanı oldun da ortaya çıktın’ diyorlar. Unutmasınlar ki, ben 2011’de bu güzel İzmir’den Milletvelili seçildim. Bana, ‘nerdeydin?’ diye soranlara seleniyorum, ben 11 yıldır Tükiye’nin her yerindeyim. Bu ülkede 4 bini aşkın eserim var. İzmir’e bizim yaptıklarımızın yarısı kadar hizmet yapsaydınız İzmir buna da teşekkür ederdi. Boşuna demiyoruz, sizin yaptıklarınız bizimkinin ancak “zekatı” olur. Size yaptığınız kadar teşekkür ederiz, fazlasını da beklemeyin. Eğer seçime 5 kala Bayındır’ı hatırlıyorsanız, Bayındırlılarda sizi unutur, hiç affetmez” dedi.

“İZMİR’E YAKIŞAN BİNALİ BAŞKAN”

İlçede sırayla, toplam 300 kişilik Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi öğrenci yurdu, PTT hizmet binası ile partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan Yıldırım, ardından ilçe pazarını gezerek, esnafı ziyaret etti. CHP seçim bürosuna da nezaket ziyaretinde buluna Yıldırım CHP’nin adayı Ufuk Sesli’ye başarılar diledi. Vatandaşın kullandığı bir motorsiklerin arkasına binen Yıldırım, kısa süre pazarı motorsikletle gezdi. SÜS- BİR ile İstanbul Ağaç A.Ş arasında imzalanan toplam 20 milyon adet çiçek alım sözleşmesinin imza törenine katılan Yıldırım, ilçe üreticilerine katkılarından dolayı istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti. Atatürk caddesinde kurlan tören alanında “İzmir’e yakışan Binali başkan” sloganlarıyla karşılanan Yıldırım, kendine armağan edilen üstlüğü ise çiftçilerin yardımıyla başına bağladı. Çocuklarla da, yakından ilgilenen Yıldırım, tören alanında miniklere oyuncak dağıttı. Törene, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, PTT Genel Müdürü Osman Turhal, İstanbul Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan, Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, İlçe Kaymakamı Mehmet Makas, SÜS- BİR Başkanı Mehmet Çıplaklı, AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen ile çok vatandaş katıldı.

YENİ LİSENİN MÜJDESİNİ VERDİ

Bayındır’da, hayırsever işadamı Sadık Susamcıoğlu ile birlikte Anadolu Öğretmen Lisesi yapılacağının müjdesini veren Yıldırım, “Hamd olsun 11 yıl boyunca kesintisiz bakanlık yaptım. Türkiyenin her tarafını otoban ve bölümüş yollarla donattık. Hava yolllarını halkın yolu yaptık. Tünel ve viyadüklerle geçilmez denilen vadileri geçtik. Ülkemizi hızlı trenle buluşturduk. İnternette çağ atladık. PTT ise Osmanlı’dan, ecdadımızdan yadigar 160 yıllık bir kuruluş. Göreve geldiğimizde toplam 7 işlem yapılabilen PTT’yi günümüzde 300 işlem yapabilir hale getirdik.Türkiyenin her yerinde destan yazdık. PTT olarak, bankaların şubelerini kapattı yerlere bile yeni şubeler açtık. Genel nüfusun 3’te 1’i bugün PTT’yi kullanıyor. Boş lafa hacet yok. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” şeklinde konuştu.

“9 KAT FAZLA ÇİÇEK ALIMI YAPIYORUZ”

Yıldırım, Bayındır’a 10 yılda toplam 400 milyon lira yatırım yapıldığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü. “Burada yeni hükümet binası ile adliye sarayının inşatına başlıyoruz. Yurt ve PTT binası hizmete girdi. İstasyon binası, demiryolu ile trenler yenilendi. Zeytinova barajı bitirildi. Bu barajla birlikte, 33 bin dekarlık alan suyla buluşacak, bolluk ve bereket gelecek. Ilıca bölgesi termal tuırizm alanı ilan edildi. Torbalı’dan gelen bölünmüş yol Bayındır’ı çevreleyip, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ’a kadar ulaşacak. Ergenli barajının ise ihalesi yapıldı. İlçeye 300 milyon lira bedelinde sıcak asfalt döküldü. Siz değilmiziniz Türkiye’yi çiçekle buluşturan?  Bayındır’a hepsi helal hoş olsun. Biz iş üretiyoruz, onlar laf üretiyorlar. Onları da yerel seçimlerde siz üzeceksiniz. Çiçek üreticileriyle bu gün toplam 20 milyon çiçeği kapsayan 10 milyon liralık yeni bir alım sözleşmesi imzalandı. İzmir BŞB’si buradan 4 milyon çiçek alırken İstanbul Ağaç A.Ş ise 20 milyon adet çiçek alıyor. İzmir’in tam 9 katı fazla. ‘Ben böyle yapıyorum’ demekle olmuyor. Hizmetin klası burda.”

 

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır’da, Sadık, Susamcıoğlu, Anadolu, Lisesi, öğrenci, yurdu, PTT, seçim, ko
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Bayındır’ı unutanları 30 Mart’ta sizde unutun”
“Bayındır’ı unutanları 30 Mart’ta sizde unutun”
Yorumlar
Haber Yazılımı